198. Saatte Abi Kardeş Enkazdan Sağ Çıkarıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.5 şiddetinde ki iki depremin 198. saatinde bir mucize daha yaşandı. Depremin 9. gününde 17 yaşındaki Muhammet Enes ve abisi 20 yaşındaki Baki enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

İki kardeşin çıkartılması için saatlerce adeta iğne ile kuyu kazarak mücadele eden AFAD, JAK, madenciler, Gölcük Donanma Kurtarma ekibi ve Azerbaycan ekipleri, o anları kendi kameralarıyla kaydetti. Oluşturulan koridorda kayıt yapan telefonu elden ele dolaştırarak enkaz altındaki kardeşlere ulaştıran ekipler, “Sizi kurtaracağız” diyerek moral verdi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde ağır hasara yol açmıştı. Depremde bugüne kadar 31 bin vatandaşımız hayatını kaybetti, 24 bin bina yerle bir oldu. Depremin ilk anından bu yana enkazların başında canhıraş bir şekilde çalışan arama kurtarma ekiplerinden mucize haberleri gelmeye devam ediyor.

Depremin 198. saatinde Kahramanmaraş’taki Pınar Apartmanı’nın enkazından 17 yaşında Muhammet Enes ve 20 yaşındaki abisi Baki enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Gençler sedye ile ambulansa götürülürken kurtarma ekipleri büyük sevinç yaşadı. Milyonlarca insana umut olan iki genç kardeş arama kurtarma ekipleri ve bölgedeki vatandaşlara da moral verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir