Başiskele´de yarıyıl tatili dolu dolu geçiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başiskele Belediyesinde sosyal hizmet projeleri sorunsuz sürdürülüyor. Başiskele’de geleceğin teminatı çocukların ve gençlerin fiziksel, ruhsal, bilişsel ve sosyal gelişimlerine büyük katkı sunmaya devam eden Başiskele Belediyesi, geçen yıllar olduğu gibi bu yarıyıl tatilinde de çocuklara ve gençlere yönelik etkinliklerine devam ediyor.

Başiskele’nin âlâ gençlerinin yarıyıl tatillerini daha eğlenceli ve verimli geçirmeleri için hazırlanan çocuk atölyelerinde geçen yılda yaşanan yoğunluk dolayısıyla bu yıl hem mekânların hem de etkinliklerin sayısı artırıldı. Yarıyıl tatiline özel dolu dolu etkinlik takvimi oluşturan Başiskele Belediyesi, kentin her bir mahallesindeki öğrencilerin erişebileceği noktalarda atölyeler düzenliyor.

KEYİFLİ VE VERİMLİ TATİL DEVAM EDİYOR

Genc-i Âlâ Gençlik Modeli ile ilçedeki çocuklar ve gençlere eğitim, kültür, bilim, sanat ve sporda büyük destek veren Başiskele Belediyesi, yarıyıl tatilinde de öğrencileri yalnız bırakmıyor. Başiskele’nin âlâ nesline çocuk atölyeleriyle keyifli, eğlenceli ve verimli bir tatil imkânı sunuyor. Çocuklar bu tatilde de hem bol bol eğleniyor hem de yeni şeyler öğreniyor.

23 Ocak Pazartesi gününden itibaren başlayan eğitici atölyelerde gençlere bilimden sanata, teknolojiden matematiğe, robotik kodlamadan mum yapımına, taş boyamadan akıl oyunlarına kadar çeşitli alanlarda eğitimler veriliyor.

ÜÇ FARKLI YAŞ GRUBUNDA ÖNEMLİ EĞİTİMLER VERİLİYOR

Öğrencilerin yaşları ve ilgi alanlarına göre 3 farklı yaş grubunda 7 farklı atölye çalışmasını ücretsiz olarak yüzlerce öğrenciye sunan Başiskele Belediyesi’nin atölye çalışmaları bu hafta da devam edecek. 3 Şubat Cuma gününe kadar sürecek eğitimlerin yeri ve zamanı şu şekilde:

TAŞ BOYAMA ATÖLYESİ (9-19 YAŞ ARASI)

31 Ocak Salı – 16:00 – Yeşilkent Gençhane

1 Şubat Çarşamba – 16:00 – Âlâ Mekân

2 Şubat Perşembe – 16:00 – Altınkent Gençhane

3 Şubat Cuma – 16:00 – Bahçecik Gençhane

ÇOCUK ATÖLYELERİ (8-14 YAŞ ARASI)

1 Şubat Çarşamba – 14:00

Eğlenceli Bilim – Bahçecik Gençhane

Robotik Kodlama – Altınkent Gençhane

Hayatımızdaki Matematik – Karadenizliler Gençhane

2 Şubat Perşembe – 14:00

Eğlenceli Bilim – Karadenizliler Gençhane

Robotik Kodlama – Bahçecik Gençhane

Hayatımızdaki Matematik – Altınkent Gençhane

3 Şubat Cuma – 14:00

Eğlenceli Bilim – Altınkent Gençhane

Robotik Kodlama – Karadenizliler Gençhane

Hayatımızdaki Matematik – Bahçecik Gençhane

Resim – Çocuk Kütüphanesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir