Kocaeli Ceza İnfaz Kurumları’ndan Deprem Yardımı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Ceza İnfaz Kurumları personeli ve kurumlarda kalan hükümlü ve tutukluların desteği ile Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.5 büyüklüğündeki iki depremin yaralarını bir nebze olsa da saracak yardım tırları yola çıktı.

Kocaeli Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Nazif Yücel ve yerleşke kampüsünde bulunan Ceza İnfaz Kurumu Müdürleri ve Cezaevi personelleri dualarla yardım tırlarını afet bölgesine uğurladı.

Türkiye’yi sarsan ve 10 ilimizde etkili olan depremler sonrası tüm ülke olarak deprem bölgesine yardım göndererek tek kuvvet olmaktayız. Kış şartlarında meydana gelen depremlerin açtığı büyük yıkım dayanışmanın önemini bir kez daha vurgulamıştır. Kocaeli Ceza İnfaz Kurumları kampüsü olarak; personellerin getirdiği eşyalar ve toplanan maddi yardımlarla alınan temel ihtiyaç malzemeleri(su, elektrikli ısıtıcı, kamp tipi ısıtıcı, jeneratör, çadır, kadın-erkek-bebek kıyafet, iç çamaşırı ve çorap, bebek bezi ve maması, battaniye, gıda malzemeleri…) Kocaeli Ceza İnfaz Kurumları kampüsünden 3 adet tıra yüklenerek personellerle birlikte  Hatay/Kırıkhan’a depremzedelere ulaştırılmak ve yanlarında olmak için yola çıkmıştır.

 Kocaeli Ceza İnfaz Kurumları olarak yapılan açıklamada “Bu büyük felakette vefat edenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.” denildi.

Kocaeli Ceza İnfaz Kurumu kampüsünde 2 adet yüksek güvenlikli f tipi, 2 adet kapalı t tipi ve 1 tane açık ceza infaz kurumu bulunmaktadır. 1000 Personel ve 4000’e yakın hükümlü ve tutuklu bulunmaktadır. kocaeliyerelhaber.com olarak desteklerinden ötürü sağduyulu personel ve hükümlü tutuklulara teşekkür ederiz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir