Kocaeli Ticaret Odasında GES tartışması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Ticaret Odası’nın Ocak ayı meclis toplantısında oda binasına kurulan Güneş Enerji Sistemi ile ilgili tartışma meydana geldiği öğrenildi.

KOTO Başkan Vekili Volkan Yılmaz: “Biz GES’le ilgili meclis kararı aldık. O tarihte 27 Temmuz’da bilgilendirme yapıldı. Hasan arkadaşımız bilgim yok diyor ama bunun haricinde biz 7 firmadan teklif aldık. Bir defa kendisinin bilgisi var. 2020 yılında da çatımızın projesini paylaştık. Maliyetler dolayısıyla durdurduk. Ardından ihaleye çıktık. Çatıyı yapan firma yok sadece. KOÜ’den öğretim görevlimiz geldi, eğitimi yaptı.”

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Çatımızı yapan firmanın ismi paylaşılmadı. Firma bizim üyemiz. Daha sonradan üyemiz oldu. Firma basında çıkan haberimizi görüyor başvuru yapıyor. Biz odaya alınan bir kalemi bile kendi üyelerimizden alıyoruz. Gelen kişiye üye olma mı diyelim. İşi almadan önce kendisinin başvurusu var. Tüm firmaların tekliflerini gösterebiliriz. Biz her konuda hesap verebiliriz. Bu konuda şeffafız. Eğitimde bir firmanın adı geçti diye arkasında başka bir şey düşünürüm” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir