1. Haberler
  2. Gündem
  3. Depremden etkilenen 600 aile Körfez’e getirildi

Depremden etkilenen 600 aile Körfez’e getirildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye depremin yaralarını sarmaya devam ediyor. Körfez Belediyesi Sosyal Yardım Bürosu’nu ziyaret eden Başkan Şener Söğüt, “İlçemizde deprem bölgesinden gelen 600 ailemizi ağırlıyoruz. Her ihtiyaçları için yanlarındayız” dedi.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan ile birlikte Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Sosyal Yardım Bürosu’nu ziyaret etti. Burada yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Söğüt, görevli personele de kolaylıklar diledi. Başkan Söğüt, “Deprem bölgesinden gelen her vatandaşımızın bizim misafirimiz. Onların her zaman yanında olacağız” dedi.

3 MİLYON TL’LİK DESTEK SAĞLANDI
Yapılan çalışmalarla ilgili de bilgi veren Başkan Şener Söğüt, “Belediye olarak bugüne kadar gerek deprem bölgesi için gerekse burada ağırladığımız depremzede ailelerimiz için 3 milyon TL’lik yardımda bulunduk. İlçemize gelen ve 500 00 50 Çağrı Merkezimizi arayan depremzede aileleri de ekiplerimiz ziyaret ediyor, eksikliklerini belirliyor.

600 AİLEYİ KÖRFEZ’DE AĞIRLIYORUZ
Bu sayı 600 aileye yaklaştı. Toplamda da 2 bin 500 vatandaşımız ile yüz yüze görüştük, eksikliklerini tespit ettik. Kamu imkanları doğrultusunda gıda kolisi, hijyen paketi, kıyafet gibi yardımları ulaştırdık. Her zaman yanlarında olmayı da sürdüreceğiz” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir