Antakya Defne’ye çadır kent kurulmaya başlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde Antakya defne ilçesine görevlendirilen Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın ve ekibi Kahramanmaraş’ta arka arkaya yaşanan iki depremin vurduğu Antakya’ın Defne ilçesinde yaraları sarmak için aralıksız çalışıyor.

Depremin ardından bölgeye intikal eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, ilçede depremzedelerin bütün ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenirken, 7’den 70’e herkesle gönül bağı kuruyor. Kocaeli Büyükşehir ile AFAD tarafından belirlenen çadır kent alanında bir yandan alt yapı çalışmaları devam ederken, bir yandan da Kızılay tarafından çadırlar kurulmaya başlandı. Alt yapı, içme suyu ve kanalizasyon hatları Kocaeli Büyükşehir tarafından yapılacak 30 dönümlük alana bin adet çadır kurulacak.

Büyükşehir’den 197 Araç ve 579 Personel

Büyükşehir Belediyesi, depremin yaşandığı ilk anlardan itibaren teyakkuza geçmiş ve daha gün aydınlanmadan ekipman ve personelle afet bölgesine yola çıkmıştı. İtfaiye, A Takımı, İSU ve destek hizmetlerin yanı sıra Büyükşehir’in ilgili bütün daire başkanlıklarından ekipler, deprem bölgesinde gece gündüz görev yapıyor. Halen 197 araç ve 579 personelle afet bölgesinde bulunan Büyükşehir ekipleri, depremde en çok etkilenen yerlerden biri olan Antakya’ın Defne ilçesinde yaraları sarmak için gece gündüz çalışıyor. Kocaeli Büyükşehir bütün birimleriyle arama kurtarma, cenaze, insani yardım, aşevi, yol temizleme, çöp, su taşıma, eczane, zabıta, hasta tedavi destek, ambulans ve psikososyal desteklerle ilçede depremzedelere hizmet veriyor.

Defne’de Sıcak ve Samimi Diyaloglar

Defne ilçesine adım attığı andan itibaren depremzedelerle yakından ilgilenen Başkan Büyükakın, ilçede çadır kent kurulması için AFAD yetkilileri ve Büyükşehir personeliyle çalışma yürütüyor. Çadır kent için ilk olarak 30 dönümlük bir alan belirlendi ve Kocaeli Büyükşehir ekipleri bu alanda alt yapı çalışmalarına başladı. Sık sık alandaki çalışmaları yerinde denetleyen ve çalışmaların hızla tamamlanması için görevlileri yönlendiren Başkan Büyükakın, bir yandan da Defne’deki depremzedelerin bütün ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyor. Gün boyu hem yapılan çalışmaları denetleyen, hem de Kocaeli Büyükşehir, AFAD ve ilgili bakanlık personeliyle yapılacak diğer çalışmaları planlayan Başkan Büyükakın, Defne ilçesindeki depremzedelerle de sıcak ve samimi diyaloglar kuruyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir